• Приемная
  • Информация
  • Уважаемые коллеги! Нынешняя годовщина для каждого из нас — очень важный рубеж, счастливая возможность обратиться к истории нашего учреждения, полную преодоления преград и достижений. «Жизнь» больницы, ее история, подобна человеческой судьбе. Ее команде пришлось переживать разные периоды – в числе которых были успехи, и сложности. И все это время каждый из нас учился чему-то новому, извлекал уроки, и жизненные и, и профессиональные. Юбилей — это всегда возможность вспомнить наиболее важные события и определиться с планами на будущее, обозначить новые приоритеты, учитывая возможности современной медицины.

Ascensiunea înscrisă în ultimii 5 ani se datorează spiritului de echipă și a sprijinului dvs. de zi cu zi, grație cărora și eu, în calitate de manager, am putut implementa în practică visele și ideile în ceea ce privește dezvoltarea instituției. Ceea ce vedem e un rezultat comun, și anume un spital modern în care avem tot necesarul pentru activitate, iar pacienții — condiții bune de internare și tratare. Astăzi vreau să vă mulțumesc pentru aportul adus de fiecare dintre dvs la consolidarea instituției noastre. Medicina este cu adevărat cea mai nobilă dintre toate profesiile și vă felicit pentru faptul că i-ați rămas fideli pe tot parcursul acestor ani! Cu prilejul Aniversării, dar și a Zilei Lucrătorului Medical şi Farmacistului, îmi exprim înaltă apreciere pentru profesionalismul de care dați dovadă! Recunoștință pentru curaj și rezistență! Vă doresc să aveți parte de sănătate, succese și prosperitate! La Mulți Ani!

Директор ПМСУ МКБ ”Sfânta Treime” Олег Круду