• Domnul director, vreau să vă mulțumesc Dumneavoastră și colectivului medical pentru asistența medicală care mi-a fost oferită. Vreau să menționez eficiența, tactul și rezistența medicilor din ambulanță  și din Unitatea urgențe. Mulțumirile mele speciale medicilor din secția Gastrologie pentru profesionalismul și atitudinea lor față de mine și ceilalți pacienți.

Vreau să mulțumesc tuturor asistentelor  medicale din secție  pentru atenție, mâini de aur și o mare răbdare față de mine și de toți pacienții.
    Toată considerațiunea pentru infirmierele, care se ocupă constant de curățenie, mâncare și confort  în secție.
    Vreau să menționez atmosfera  bună  creată în această secție. În timpul spitalizării mele, nu am auzit  tonuri ridicate din partea personalului medical. Toate acestea au un efect pozitiv asupra recuperării pacienților.
    Cred că acesta este rezultatul muncii extraordinare a șefului  de secție, dna Margarita Surlari.
    Mă bucur că în Moldova avem astfel de secții  care corespund  celor  mai bune modele de instituții medicale, succes la care contribuiți și Dvs., dle director.

Pacientul   Serghei V.